Pielgrzymka Parafialna do Ołomuńca

W ramach przygotowań do 400- nej rocznicy męczeństwa św. Jana Sarkandra, w sobotę 12 marca ponad 160 osobowa grupa pielgrzymów ze Skoczowa udała się do Ołomuńca. Pielgrzymce przewodniczył Ks. Proboszcz Witold Grzomba wraz z księżmi Dariuszem, Tomaszem i Juliuszem. Wiadomościami historycznymi dzielił się p. Wojciech Grzebielec.

Msza św. sprawowana była w kościele św. Michała Archanioła, w pobliżu którego znajduje sie kaplica, której piwnice były więzieniem i miejscem śmierci ks. Jana. Następnie pielgrzymi zwiedzili ołomuniecką starówkę oraz Katedrę św. Wita, gdzie w ołtarzu bocznym złożone są relikwie św. Męczennika.

Główne zdjęcie najnowszej aktualności

Nabożeństwa Pompejańskie

Od 2 lipca 2017 roku Nabożeństwa Pompejańskie będą odprawiane w Kościele Parafialny św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie.    &nbsp...

Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie