Epidemia

AKT ŻALU DOSKONAŁEGO:

 Gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany "żalem doskonałym" lub "żalem z miłości" (contritio). Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe (Katechizm Kościoła Katolickiego)

Co oznacza to w praktyce? (ks. Grzegorz Strzelczyk)

W sytuacji, gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem, należy:

1. wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia sakramentu pokuty (z postanowieniem przystąpienia do niego przy najbliższej okazji)

2. zrobić rachunek sumienia i w odniesieniu do wykrytych grzechów postanowić nie popełniać ich w przyszłości (jak w ramach przygotowania do spowiedzi sakramentalnej)

3. wzbudzić w sobie żal za popełnione grzechy ze względu na miłość Boga - tak uczciwie, jak tylko potrafimy

4. [pożyteczne, lecz niekonieczne:] przyjąć sobie jakiś czyn pokutny w ramach pokuty za grzechy

5. przyjąć Komunię Świętą (sakramentalnie lub duchowo)

KOMUNIA ŚWIĘTA DUCHOWA

Jeśli film się nie odtwarza: https://www.youtube.com/watch?v=sv8KAxhYUDY

KOMUNIA ŚWIĘTA "na rękę"

Jeśli film sie nie odtwarza: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3BCJvhGdUC_VWiv-ykZFGce9HjfZRNKrhV9evyP_KOT-spUqH4I1iNpDw

PAPIEŻ FRANCISZEK O SPOWIEDZI W OBECNEJ SYTUACJI

Ojciec święty tłumaczy jak się spowiadać, gdy TRZEBA zostać w domu. Jeśli film się nie odtwarza: https://www.youtube.com/watch?v=ZpUma_2-mb8&feature=share&fbclid=IwAR0yJEzOJuXoMX7JlBX_Tur0X560Tu9iqJM-SD1J1B5m1G0n2QUjFTxHC78

MAŁŻEŃSTWO

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa w czasie epidemii
w Diecezji Bielsko-Żywieckiej

W związku z sytuacją epidemiczną w całym kraju oraz odwołaniem nauk przedślubnych i spotkań w poradniach rodzinnych, wprowadzamy w diecezji przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa w formie on-line. 

W tej formie będą odbywać się spotkania z prowadzącymi przygotowanie doradcą rodzinnym oraz kapłanem. Jest to propozycja dla narzeczonych, nie biorących wcześniej udziału w przygotowaniu do sakramentu, których ślub odbędzie się na terenie naszej diecezji w kwietniu i maju 2020 

Po ukończeniu cyklu spotkań Wydział Duszpasterstwa Rodzin będzie przesyłał na parafię, w której ma być zawarty sakrament potwierdzenie uczestnictwa w przygotowaniu.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dla narzeczonych dostępne są na stronie nauki.rodzina.bielsko.pl.

Narzeczonych, którzy mieli zaplanowany udział w odwołanych ze względu na epidemie naukach, a termin ślubu jest późniejszy niż maj 2020 należy informować, aby kontaktowali się  z organizatorami nauk, u których dokonali już zgłoszenia.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie
43-430 Skoczów
ul. Kościelna 10
Nr konta parafialnego:
61 1050 1083 1000 0001 0076 0644
Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek: 9.oo - 11.oo

wtorek: 9.oo - 11.oo

środa: nieczynna

czwartek: 9.3o - 11.3o

piątek: 15.oo - 18.oo

(protokoły przedmałżeńskie po wcześniejszym umówieniu)